ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مجموعه شهر آهن عرضه کننده انواع قوطی، پروفیل و آهن آلات است. کلیه آهن آلات این مجموعه از کارخانجات معتبر تهیه می شود و به دست مشتریان می رسد. قوطی و پروفیل از محصولات این مجموعه هستند که تاکنون بیشترین تقاضا را داشته اند. جهت مشاهده قیمت پروفیل به فروشگاه اینترنتی شهرآهن مراجعه نمایید.

بخش زیادی از هزینه های یک سازه برای خرید انواع پروفیل و قوطی مصرف می شود. تغییرات و نوساناتی که در قیمت پروفیل وجود دارد بر قیمت تمام شده بسیاری از محصولات تاثیرگذار است. مهندسین و پیمانکاران با انتخاب پروفیل مناسب در سازه ها می توانند هزینه های مربوط به آن را تا حد زیادی بهینه کنند. با توجه به کاربرد گسترده ای که قوطی و پروفیل دارد، اطلاع از قیمت آن می تواند تاثیر بالایی در خرید و فروش آن داشته باشد.

از مهم ترین کاربردهای پروفیل می توان به استفاده گسترده آن در ساختمان سازی، ساخت چارچوب، نرده های فلزی، در و پنجره و ... اشاره کرد. قوطی پروفیل نیز از دیگر محصولات پرفروش در دنیای آهن آلات به شمار می رود. قوطی و پروفیل انواع متعددی دارند. پروفیل ها به سه دسته باز، بسته و پروفیل زد، تقسیم بندی می شوند. در ادامه به بررسی دقیق تر قیمت قوطی و پروفیل می پردازیم.

قیمت قوطی و پروفیل در بازار آهن

قیمت قوطی و پروفیل

قیمت انواع قوطی و پروفیل در بازار دارای رنج های متفاوتی است. به همین دلیل تهیه این محصولات از عرضه کنندگان معتبر از اهمیت بالایی برخوردار است. عوامل متعددی بر قیمت نهایی قوطی و پروفیل تاثیر می گذارند. از آن جایی که این دو محصول از آهن ساخته می شوند پس وزن و میزان آهن بکار رفته در آن تاثیر مستقیمی بر قیمت آن دارد.

پروفیل و قوطی محصولاتی هستند که براساس استانداردهای مخصوصی ساخته می شوند. استاندارد ساخت این دو محصول می تواند تعیین کننده قیمت آن باشد. ساخت پروفیل های سبک با استفاده از استاندارد EN10219-2 و DIN2394 انجام می شود و پروفیل های سنگین با استفاده از فرآیند های نورد گرم به تولید می رسد.

کارخانه های سازنده این محصولات ممکن است با توجه به استانداردهایی که دارند قیمت پروفیل و قوطی های تولیدی خود را متفاوت اعلام کنند. از این رو بهتر است که در خرید این محصول به کارخانه تولید کننده و معتبر بودن آن دقت داشته باشید. پروفیل از پرکاربردترین مقاطع آهنی به شمار می رود. انواع پروفیل به صورت دسته ای به فروش می شوند. دسته های پروفیل با استفاده از بندیل ها در کنار هم قرار می گیرند. معمولا وزن بندیل ها بین 1 تا 2 تن متغیر است.

قیمت قوطی و پروفیل در بازار آهن

عوامل موثر بر قیمت قوطی و پروفیل در بازار آهن

از عوامل مهم و موثر در قیمت قوطی و پروفیل در بازار آهن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت ارز

  • وزن پروفیل و قوطی
  • کیفیت ساخت کارخانه
  • قیمت آهن و مواد اولیه
  • میزان دسترسی به معادن
  • هزینه های حمل و نقل
  • میزان تورم اقتصادی
  • مزد نیروی کار

قوطی ها به اندازه های مختلفی تولید می شوند. قوطی 3*3 و 8*4 از پرکاربردترین انواع قوطی به شمار می رود. از عوامل مهم در تعیین قیمت قوطی 3 در 3 می توان به ضخامت، ابعاد و قیمت کارخانه آن اشاره کرد. تقاضای بالای قوطی 8 در 4 باعث شده است که قیمت این محصول در بازار آهن با نوسان زیادی مواجه باشد. با توجه به بررسی نمودارهای مربوط به قیمت این محصول می توان افزایش قیمت روز افزون را برای این محصولات در نظر داشت.

قیمت قوطی و پروفیل در بازار آهن

عدم ثبات قیمت این محصولات سبب شده است تا خریداران قبل از خرید به دنبال مرجعی باشند تا بتوانند قیمت روز قوطی و پروفیل را بدست آورند. قیمت ورق های فولادی و مواد اولیه ای که برای ساخت پروفیل و قوطی به کار برده می شوند بیشترین تاثیر را بر قیمت آن ها دارند. معمولا قیمت این دو محصول به صورت روزانه و حتی لحظه ای در حال تغییر است. بدیهی است با تغییر در عوامل موثر بر قیمت این محصولات، قیمت پروفیل و قوطی نیز به واسطه آن ها دچار تغییر شود.

کلام آخر

در این مقاله ابعاد مختلف قیمت قوطی و پروفیل مورد بررسی قرار گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت میلگرد و انواع قوطی و پروفیل می توانید به سایت شهر آهن مراجعه کنید. شهر آهن با سابقه طولانی در زمینه ارائه انواع آهن آلات، مقاطع فولادی و ... از معتبرترین مراکز برای اطلاع از قیمت روز این محصولات است.