ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قابلیت ریلز اینستاگرام  (Instagram Reels) در سال 2020 و در راستای رقابت با اپلیکیشن پرطرفدار تیک تاک به این پلتفرم اضافه شد و در حال حاضر به یکی از جذاب ترین قابلیت های اینستاگرام تبدیل شده است.

با توجه به اینکه در حال حاضر قابلیت ریلز با اقبال زیادی از سوی مخاطبان مواجه شده، بسیاری از صفحات به استفاده از آن روی آورده و توانسته اند مخاطبان بیشتری را جذب صفحه خود نمایند و به کمک این نوع از محتوا، تعامل کاربران با محتوای صفحه خود را افزایش دهند.

پس اگر شما هم به دنبال جذب مخاطب و بهبود آمار اینسایت خود به کمک بهره گیری از ریلز ایینستاگرام هستید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و نکات زیر را در استفاده از این قابلیت اینستاگرام به کار ببندید.

چک لیست بازاریابی در اینستاگرام

ریلز اینستاگرام چیست؟

ریلز اینستاگرام به ویدیوهای عمودی این پلتفرم گفته می‌شود که (تا زمان انتشار این مقاله) حداقل مدت زمان 5 ثانیه تا حداکثر مدت زمان ۹۰ ثانیه برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

یکی از ویژگی های مهم ریلز این است که کاربران هنگام انتشار آن به تعداد زیادی ابزار برای ادیت ویدیو در داخل پلتفرم اینستاگرام و کتابخانه‌ای عظیم از آهنگ‌ها (که اجازه انتشار آن‌ها به شکل رایگان وجود دارد) دسترسی خواهند داشت تا بتوانند در کمترین زمان ممکن ویدیو خود را ویرایش نمایند.

به علاوه امکان استفاده از فیلترها، کپشن، بک گراند، استیکر و…در ریلز اینستاگرام وجود دارد.

باید توجه داشت که ریلز اینستاگرام با استوری کاملا متفاوت است. ریلز برخلاف استوری در 24 حذف نمی شود و مانند پست برای همیشه در صفحه کاربر باقی می ماند.

در حال حاضر الگوریتم های اینستاگرام ریلز را به سایر انواع محتوا ترجیح می دهند و این یک فرصت مناسب برای کسب وکارها و سایر کاربران برای دیده شدن و جذب مخاطب است.

از سوی دیگر در اکسپلور اینستاگرام یک قسمت مختص ریلز در نظر گرفته شده که این امر نیز امکان دیده شدن این نوع از محتوا را افزایش داده است.

امکانات ادیت ویدیو در ریلز بیشتر از استوری بوده و ریلزها مانند ویدیوهای اینستاگرامی دارای یک تب جداگانه در پروفایل کاربران هستند که در آن ذخیره می شوند.

یکی از تفاوت های اصلی ریلز با استوری در این است که یک استوری می‌تواند به شکل عکس، ویدیو یا یک نوشته باشد، ولی ریلز همواره در قالب ویدیو است.

آموزش تولید محتوا در اینستاگرام

ریلز اینستاگرام چند ثانیه است؟

همانطور که گفتیم (در زمان انتشار این مقاله) ریلز اینستاگرام بین 5 تا 90 ثانیه است. ریلزها در ابتدا ویدیوهای 15 ثانیه ای بودند و بعد از مدتی این عدد به یک دقیقه و در نهایت به 90 ثانیه در اینستاگرام ارتقا یافت.

در حال حاضر دیجیتال مارکترها معتقدند که به دلیل لوپ و تکرار ریلزهای اینستاگرام برای مخاطبان، بهترین مدت زمان برای ریلزها که منجر به افزایش تعامل آن ریلز شود، بین 7 تا 15 ثانیه می باشد.

تفاوت ریلز و پست اینستاگرام

در حال حاضر کلیه ویدیوهای زیر 15 دقیقه در اینستاگرام به شکل ریلز منتشر می شوند. این ویدیوها بر خلاف ویدیوهای اسلایدی عمودی هستند و در فید و همچنین بخش ریلزهای شما باقی می مانند.

الگوریتم های اینستاگرام در حال حاضر حمایت بیشتری از ریلزها می کنند و امکان جذب ترافیک برای صفحه به کمک ریلز بسیار بیشتر از پست خواهد بود.

با توجه به نحوه نمایش کپشن در پست ها نسبت به ریلزها، به نظر می رسد که کپشن در ریلزها از اهمیت کمتری برخوردار است.

با توجه به محدودیت زمانی ریلز، در حال حاضر ریلزهای بامزه و خنده دار که با عنوان ویدیوهای تیک تاکی شناخته می شوند با اقبال بیشتری نسبت به ویدیوهای جدی روبرو هستند.

از همه مهم تر اینکه امکانات مورد نیاز برای ادیت ریلزها در داخل پلتفرم اینستاگرام، بسیار بیشتر از پست های معمولی است.

نکات مهم در تهیه ریلز اینستاگرام

اگر شما هم علاقه مند به استفاده از قابلیت ریلز اینستاگرام و یک جهش چشم گیر در صفحه خود هستید، نکات زیر را در تهیه ریلز فراموش نکنید:

برای جذابیت ریلز خود حتما از یک کاور مناسب استفاده کنید. امکان افزودن کاور از گالری و همچنین انتخاب فریمی از فیلم به عنوان کاور در ریلز اینستاگرام وجود دارد. هنگام ضبط ریلز در اینستاگرام توجه داشته باشید که قسمت پایین ریلزها محل قرارگیری کپشن هستند، بنابراین اطلاعات مهم مثل زیر نویس را در پایین ترین قسمت ویدیوهایی که تهیه می کنید، قرار ندهید. اگر از ویدیوهایی استفاده می کنید که در شبکه اجتماعی تیک تاک هم منتشر کرده اید، واترمارک تیک تاک را از روی آن حذف کنید. مشخصا اینستاگرام چندان علاقه ای به انتشار ویدیوهایی که ابتدا در پلتفرم رقیب منتشر شده، ندارد!

نحوه تبلیغات در اینستاگرام و هزینه تبلیغات در اینستاگرام

اگر علاقه مند هستید تا ریلز شما علاوه بر تب ریلز در قسمت فید (یعنی جایی که پست های شما نیز در آن قرار دارند) دیده شود، حتما گزینه Also share to feed را هنگام ادیت ویدیو، انتخاب نمایید. اگر تمایل دارید تا ریلزهایی که منتشر می کنید را به شکل جداگانه در تلفن همراه خود نیز ذخیره کنید، کافیست تا در قسمت Camera settings وارد بخش Reels شده و گزینه Save reels to device را انتخاب نمایید. از این به بعد کلیه ریلز های شما پس از انتشار ذخیره می شوند. در صورتی که از صدای اورجینال یک ریلز خوشتان آمد، می توانید به راحتی آن را ذخیره و در ریلزهای خود از آن استفاده کنید. بدین منظور کافیست ریلز مورد نظرتان را باز و گزینه Original Audio که در بالای ویدیو قرار دارد را انتخاب نمایید. در مرحله بعد گزینه Save Audio را انتخاب کنید. حال این ویدیو به بخش صداهای ذخیره شده شما در قسمت ادیت صدای ریلز اضافه شده و هنگام ادیت صدای ریلز می توانید به بخش Saved مراجعه و از آن استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که کردیت این دسته از صداها همواره به انتشاردهنده اولیه آنها تعلق دارد.

برای ادیت ریلزهای خود از یک اپلیکیشن دیگر استفاده کنید تا به امکانات بیشتری دسترسی داشته باشید و ویدیو آماده خود را از گالری (علامت + در پایین و سمت چپ دوربین) اضافه کنید. مشابه استوری ها برای تهیه ریلز، گوشی خود را همواره به شکل عمودی قرار دهید. سایز ریلز برابر با سایز استوری و ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۹۲۰ پیکسل است. اگر علاقه دارید تا با یک ریلز دیگر ریمیکس بسازید و ویدیو خودتان را در کنار یا بعد از یک ریلز نشان دهید، این امکان برای شما فراهم شده است. برای استفاده از قابلیت ریمیکس ریلز اینستاگرام کافیست ریلز مورد نظرتان را باز و گزینه سه نقطه در پایین سمت راست را انتخاب کنید. در نهایت گزینه Remix را انتخاب و شروع به ضبط ریلز خود نمایید. برای ذخیره ریلز مورد علاقه خود مراحل زیر را طی کنید : ریلز مورد نظر را باز کنید. گزینه به اشتراک گذاری (Share) را انتخاب نمایید. گزینه ” Add Reel to Your Story” را انتخاب کنید. بعد از آنکه اندازه ریلز را با انگشتانتان تنظیم کردید علامت سه نقطه در بالا سمت راست را انتخاب کنید. در نهایت گزینه Save را انتخاب کنید تا ریلز اینستاگرامی مورد نظر شما ذخیره شود.

ما در این مقاله شما را با برخی از مهم ترین نکات تهیه ریلزهای اینستاگرامی آشنا کرده ایم. دیگر نوبت شماست تا اولین قدم را برداشته و ریلز خود را آماده کنید. شما می توانید سوالات و تجربیات خود را از این قابلیت جدید و مهم اینستاگرام و نتایجی که از به کارگیری آن به دست آورده اید، در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)