ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
<?xml encoding="utf-8" ??????>

همانطور که می دانید محتوای یک سایت و مطالبی که در آن منتشر می شوند مهم ترین عامل جذب مخاطب هستند. یک محتوای ناب و جذاب بی شک کاربران زیادی را به سمت خود هدایت می کند، در نتیجه نه تنها تعداد بازدیدکنندگان بلکه ارزش و اعتبار آن صفحه نیز نزد گوگل بالا خواهد رفت. به نظر شما بهترین سایت چه سایتی است؟ مسلماً پاسخ سایتی است که دارای محتوای مناسب بوده و اثری از کپی برداری از سایت های دیگر در آن به چشم نخورد. درست است؟ هنگامی که وارد صفحه ای می شوید که مطالب آن از سایتی دیگر کپی برداری شده اند بی تردید نسبت به آن حس خوبی نخواهید داشت و خیلی سریع آن را ترک می کنید زیرا محتوای کپی  هیچ ارزشی نداشته و تنها اطمینان شما نسبت به سایت را خدشه دار می کند.

اگر به خاطر داشته باشید در اولین مطلبی که در سایت سئو قرار دادیم، تاکید کردیم که مهمترین فاکتور برای افزایش رتبه گوگل این است که مطالب شما حتماً جدید و نو باشند و کپی کردن مطالب سایت های دیگر و قرار دادن آن ها در سایت، نه تنها مزیتی جز پر کردن صفحات را در پی ندارد، بلکه از طرف گوگل نیز یک امتیاز منفی محسوب میشود! مهم ترین فاکتوری که ارزش گذاری یک صفحه را نزد موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان بالا می برد، محتوای خوب است. مدیران وبسایت ها به خوبی این حقیقت را می دانند و به این باور رسیده اند که برای دستیابی به موفقیت باید نسبت به تولید محتوا به صورت تخصصی بپردازند. جستجوگرهایی نظیر گوگل به راحتی محتوای کپی شده را تشخیص می دهند، بنابراین برای حفظ اعتبار نزد آن ها به هیچ عنوان نباید مطالب کپی شده در سایت قرار گیرند.

در سال های اخیر، کارشناسان سئو و افراد فعال در زمینه بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ مدام در مورد مجازات هایی که گوگل برای محتوای کپی شده در نظر گرفته هشدار می دهند. همانطور که محتوای ناب نقش بسیار موثری در سئو سایت و افزایش رنک الکسا ایفا می کند، در مقابل کپی برداری از محتوا مشمول جریمه خواهد شد. اگر هر نوشته ای که در سایت شما قرار می گیرد دقیقاً با مطالب منتشر شده در سایت های دیگر مشابه باشد از نظر موتور جستجوگر گوگل محتوای تکراری محسوب می شود. در صورتی سایت شما به واسطه مطالب مفید برگرفته از سایت های دیگر جریمه نخواهد شد که حق کپی رایت را رعایت کرده باشید. اگر می خواهید متنی را از سایت دیگر وارد سایت خود کنید باید آن را به صورت نقل قول بیان نموده و منبع نوشته را ذکر کنید. در این صورت آن مطلب کپی شده محتوای تکراری و نامناسب به شمار نخواهد آمد.

ربات های جستجوگر به محض مواجه شدن با محتواهای مشابه در سایت های مختلف، سایتی را در معرض دید کاربر قرار می دهند که تاریخ انتشار مطلب آن قبل تر از همه باشد. آن ها چنین سایتی را معتبر در نظر می گیرند و سایرین را از صفحه نتایج جستجو پنهان می نمایند. گاهی اوقات نیز ممکن است دو صفحه مشابه از لیست نتایج خارج شوند، در این وضعیت محتوای شما ایندکس شده اما هیچ جایگاهی در نتایج به آن اختصاص داده نمی شود و همواره از دید کاربران مخفی خواهد بود. در چنین شرایطی با حذف صفحات ایندکس شده، تعداد بازدیدکنندگان افت پیدا می کند و نتیجه مطلوبی از انتشار محتوای تکراری در سایت خود بدست نخواهید آورد. بنابراین تنها نتیجه حاصل از کپی برداری، جریمه سایت توسط الگوریتم گوگل و حذف صفحه مورد نظر از گوگل می باشد. برای مدیر یک سایت هیچ چیز بدتر از این نیست که سایت وی به دلیل محتوای کپی شده جریمه شود.

شاید تا چند سال گذشته امکان پذیر بود که محتوایی را از جایی کپی برداری کرد و در سایت منتشر نمود بدون اینکه گوگل متوجه شده و برای آن جریمه در نظر بگیرد اما در حال حاضر همه ما میدانیم که الگوریتم های گوگل به صورت مداوم به روز رسانی می شوند و قادر به شناسایی و تشخیص تمام ترفندهای به کار رفته در محتوانویسی و افزایش رتبه هستند. بنابراین به شما توصیه می کنیم هیچ گاه از محتوای تکراری استفاده نکنید زیرا بی شک جریمه خواهید شد. بهترین راهکار ارتقاء رتبه و بالا بردن ارزش سایت از دیدگاه موتورهای جستجو، انتشار محتوای ناب و اختصاصی است. با این کار هم حقوق سایت های تولید کننده محتوا را حفظ می کنید و هم ارزش و اعتبار کار خود را بالا خواهید برد. گوگل قوی ترین موتور جستجویی است که سعی می کند بهترین ها را در معرض دید کاربران قرار دهد، بناربراین هنگام انتشار نوشته و یا تصاویر حتماً به کپی نبودن آن ها دقت کنید.

دوستان عزیر مطمئن باشید قانون عدم کپی برداری و انتشار مطالب جدید هیچ گاه از بین نخواهد رفت، تنها از نسلی به نسل دیگر منتقل می گردد. در حال حاضر ملاک موفقیت، تولید محتوا به صورت ناب و اصولی  است، پس اگر می خواهید سایت شما به نتیجه و رتبه مطلوب در جستجو ها دست پیدا کند، باید برای نوشتن مطالب جدید و غیرتکراری در سایت وقت بگذارید.

تولید محتوای ناب و اصولی عامل جذب مخاطب است و باعث می شود که ارزش و اعتبار سایت نزد گوگل بیشتر شود

در صورتی که شما حق کپی رایت را رعایت کرده باشید و اگر می خواهید متنی را از سایت دیگر وارد سایت خود کنید به صورت نقل قول بیان نموده و منبع نوشته را ذکر کنید. در این صورت آن مطلب کپی شده محتوای تکراری و نامناسب به شمار نخواهد آمد.

سایتی را در معرض دید کاربر قرار می دهند که تاریخ انتشار مطلب آن قبل تر از همه باشد. آن ها چنین سایتی را معتبر در نظر می گیرند و سایرین را از صفحه نتایج جستجو پنهان می نمایند.

4.6/5 (5 نظر)